Звільняється від оподаткування один об’єкт житлової нерухомості для  квартири площею до 120 кв. метрів, будинків площею до 250 кв. метрів, садові або дачні будинки та об'єкти житлової нерухомості, які належать багатодітним сім'ям. Громадяни, які мають у власності кілька об’єктів нерухомості, обов’язково сплачуватимуть податок за один із них. Ставки податку на нерухоме майно встановлюються сільською, селищною або міською радою в таких розмірах за 1 м2 житлової площі об'єкта житлової нерухомості:

• для квартир, житлова площа яких не перевищує 240 м2, та житлових будинків, житлова площа яких не перевищує 500 м2, ставки податку не можуть перевищувати 1 % розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року;

• для квартир, житлова площа яких перевищує 240 м2, та житлових будинків, житлова площа яких перевищує 500 м2, ставка податку становить 2,7 % розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року.

Податок обчислюють органи  державної податкової служби (з об’єктів житлової нерухомості, які знаходяться  у власності фізичних осіб) та до 1 липня звітного року надсилають платникам податку  податкове повідомлення-рішення про суму податку, що підлягає сплаті, а також платіжні реквізити. Сплатити цей податок фізичні особи повинні протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

21.01.2013 15:10

Источник: Шосткинська об'єднана державна податкова інспекція http://www.shostka-rada.gov.ua/organy_vlady/shostkinska_mdpi/podatkova/