У Сумах СБУ припинила діяльність нелегального контакт-центру російського банку

08/06/17

Співробітники Служби безпеки України припинили у Сумах діяльність нелегального контакт-центру, організованого за вказівкою керівництва одного з російських комерційних банків.

За наявною інформацією оператори кол-центру приймали заявки від мешканців Росії, а також тимчасово окупованих територій Донеччини та анексованого Криму. Основною спрямованістю сумської структури було кредитування фізичних та юридичних осіб, особисті та установчі дані яких передавалися до Москви. Співробітники спецслужби задокументували, що всі операції для неакредитованого в Україні російського банку відбувалися через Інтернет та сервіси ІР-телефонії. Координація дій контакт-центру здійснювалася з головного офісу банку в Москві.

Оперативники СБ України з’ясували, що організував нелегальний кол-центр за замовленням топ-менеджменту банку один з київських бізнесменів. Суми були обрані ділками для оптимізації видатків банку. У підпільному контакт-центрі за мінімальну плату працювали місцеві студенти, яких звільняли після завершення «випробувального терміну».

Під час обшуків у кількох спеціально орендованих ділками приміщеннях правоохоронці вилучили комп’ютерну техніку та документацію, які доводять передачу особистих даних громадян до Росії.

За інформацією спецслужби, серед клієнтів російського банку є ватажки незаконних збройних формувань та фейкових «госорганов» терористичних організацій «ДНР/ЛНР».

Відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 258-5 (фінансування тероризму) Кримінального кодексу України.

Тривають невідкладні оперативно-слідчі дії.