Інформація про роботу центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за 2015 рік

Відповідно до Загального положення про центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від                        1 серпня 2013 року № 573, одним із напрямків діяльності центрів є надання соціальних послуг, здійснення соціального супроводу та інших заходів щодо відновлення соціальних функцій, психологічного і фізичного стану сімей, дітей та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги.

За даними соціального паспорту міста Шостка серед потенційних отримувачів соціальних послуг  знаходиться  220  сімей, а саме - 38 неповних сімей, в них виховується 41 дитина, 7 багатодітних сімей - 24 дитини, 101  - малозабезпечена сім’я, в них – 213  дітей.

Індивідуальною роботою охоплено 192 чоловіка, їм надаються соціальні послуги. Протягом 2015 року  виявлено 19 сімей, в яких виховуються 24 дитини, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Протягом 2015 року  соціальним супроводом було охоплено 15 сімей, в яких виховується 21 дитина. Знято з соціального  супроводу з позитивним результатом 13 сімей, які опинились у складних життєвих.

З початку року на центри покладено нові повноваження щодо забезпечення контролю за цільовим використанням державної соціальної допомоги при народженні дитини та допомоги одиноким матерям.

Так упродовж  2015 року центром  проведено обстеження 101 сім’ї щодо виплат допомоги при народженні дитини; 31  сім’ї щодо виплат на дітей одиноким матерям. Виявлено 2  родини тимчасово переміщених осіб з Донецькою та Луганської області, які виїхали із м. Шостки та повернулися до постійного місця реєстрації.

Актуальним напрямком роботи є профілактика правопорушень та злочинів серед неповнолітніх, які мають проблеми з законом.

При ШМЦСССДМ для неповнолітніх та молоді, яка повертається з місць позбавлення  волі та засуджені до покарань без позбавлення волі працює  Служба соціальної підтримки сім’ї.

Протягом 2015 року соціальним супроводом охоплено:

- 4 сім’ї, в яких виховуються неповнолітні засуджені до покарання без позбавлення волі.

Роботою за карткою отримувача послуг охоплено :

- 10   сімей, в яких виховуються неповнолітні, засуджені до покарання без позбавлення волі.

-  З 23  сім’ями, в яких виховуються неповнолітні, які знаходяться на профілактичному обліку, проводиться  робота по підвищенню виховного потенціалу сім’ї.

Також центром постійно здійснюється робота щодо розвитку сімейних форм виховання  дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

У  м. Шостка функціонує  8 прийомних сімей, в них 13 дітей. Забезпечено стовідсоткове соціальне супроводження цих сімей. У 2015 році 9 дітей, які виховуються в прийомних сім’ях, пройшли оздоровлення  у таборі «Світлий» ВАТ  та «Молода гвардія».

Навчання за Програмою підвищення виховного потенціалу прийомних батьків у 2015 році пройшли 2 родин  за новою формою «літньої школи», де батьки займались перенавчанням з фахівцями Обласного центру,  а з дітьми займались педагоги - аніматори.

Новим та пріоритетним напрямком діяльності центрів стала робота з сім’ями учасників антитерористичної операції.

У цьому році  здійснено оцінку потреб у  22 сім'ях, учасників  АТО.

З метою вирішення виявлених потреб, у результаті проведеної роботи за сприяння центрів отримали необхідну інформацію з працевлаштування 2 особи , 5 сімей – надана допомога в оформленні субсидії; 5  дітей, батьки яких є учасниками АТО, були  оздоровленні за рахунок місцевого бюджету.

До Новорічних та різдвяних свят заплановані подарунки для усіх  дітей, учасників АТО за рахунок місцевого бюджету.

З початку року на центри покладено нові повноваження щодо соціальної  підтримки сімей, вимушених переселенців. Впродовж 2015 року  До Центру звернулось  15 сімей, в них виховується  23 дитини. До Пасхальних свят було організовано отримання  гуманітарної допомоги для дітей  від  ВАТ «Шосткинський хлібокомбінат » та  Християнського центру реабілітації «Свобода.» Організовувалось надання гуманітарної від товариства «Червоний хрест»

Також у 2015 рік 14 дітей, переселенців з тимчасової окупованих територій, які мешкають у м. Шостка були направлені на відпочинок до санаторію «Опелія» І.Франкіська обл. за рахунок коштів товариства «Червоний хрест».

До Новорічних та різдвяних свят заплановані подарунки для усіх  дітей, переселенців з тимчасово окупованої території за рахунок коштів місцевого бюджету.

Центр тісно співпрацює з  Центром медико-соціальної допомоги дітям та молоді „Клініка, дружня до молоді. ” Систематично спеціалісти  проводять тренінгові програми та відеолекторії зі студентською та учнівською молоддю нашого міста на базі клініки та у гуртожитках  навчальних закладів міста, які спрямовані на формування здорового способу життя, ствердження активної життєвої позиції, вирішення внутрішніх конфліктів та подолання міжособистісних проблем.

Робота ЩМЦСССДМ висвітлюється в місцевих ЗМІ  та на сторінках Фейсбуку.

В. о. директора                                                    О.Ф.Сокульська

14.12.2015 11:53

Источник: Шосткинська міська рада http://www.shostka-rada.gov.ua/