Звіти

Звіт про повторне відстеження результативності проекту рішення Шосткинської міської ради «Про встановлення місцевих податків і зборів»

Звіт  про повторне відстеження результативності   проекту рішення Шосткинської міської ради   «Про встановлення місцевих податків і зборів»

1. Вид та назва регуляторного акта

Рішення Шосткинської міської ради ХХХІV сесії 6 скликання від 14.07.2015 р.  «Про встановлення місцевих податків і зборів» .

2. Назва виконавця заходів з відстеження результативності

Фінансове управління Шосткинської міської ради Сумської області.

3. Цілі прийняття акта

- приведення  чинного регулювання у відповідність з Податковим

кодексом України та принципами державної регуляторної політики;

- збільшення надходжень до місцевого бюджету.

4. Строк виконання заходів з відстеження результативності

З 19.06.2017 по 26.06.2017 року.

5. Тип відстеження

Повторне відстеження.

6. Метод одержання результатів відстеження результативності

Для проведення повторного відстеження використовувався статистичний метод одержання результатів відстеження.

7. Дані та припущення, на основі яких відстежувалася результативність, а також способи одержання даних:

Враховуючи цілі регулювання, для відстеження результативності регуляторного акту були визначені такі статистичні показники результативності:

-        обсяги  надходжень до бюджету міста відповідних місцевих  податків і зборів, гривні ;

-        питома вага надходжень від місцевих податків і зборів в загальному обсязі доходів місцевого бюджету, відсотки.

Відстеження результативності цього регуляторного акта здійснювалося шляхом аналізу статистичної інформації фінансового управління Шосткинської міської ради Сумської області та інформації, отриманої від Шосткинської ОДПІ ГУ ДФС у Сумській області.

8. Кількісні та якісні значення показників результативності

На основі отриманих даних проведено аналіз  за показниками результативності регуляторного акта:

Кількісне значення статистичних показників результативності:

казники

2014 рік

( у співставних умовах)

2015 рік

2016 рік

План на  2017 рік

Місцеві податки і збори ,тис. грн.

в тому числі :

Податок на майно, в тому числі:

був тільки податок на нерухоме майно

-  транспортний податок

не було

47,9

35,4

-  плата за землю

податок був загальнодержавним

-  податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

15,1

надходив у спеціальний фонд

Єдиний податок

надходив у спеціальний фонд

Туристичний збір

17,8

17,9

22,4

Збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності

відмінений

Питома вага місцевих податків і зборів в загальному обсязі доходів загального фонду(без урахування трансфертів),%

20,5

23,7

24,4

23,4

9. Оцінка результатів реалізації регуляторного акту та ступеня досягнення визначених цілей

Прийняття даного регуляторного акту дало можливість привести регулювання у відповідність з Податковим кодексом України.

Надходження до місцевого бюджету м. Шостка місцевих податків і зборів  за 2014 рік ( у співставних умовах ) складали 17361,7 тис.грн., у 2015 році-21019,7 тис.грн., у 2016 році -33627,7 тис.грн.,

до кінця 2017 року планується надходжень у обсязі 36104,1 тис.грн. Таким чином, надходження місцевих податків і зборів у порівнянні з 2014 роком зросли майже у 2 рази.

Показником результативності регуляторного акту - рішення Шосткинської міської ради  «Про встановлення місцевих податків і зборів»  було

визначено збільшення надходжень до місцевого бюджету міста Шостка  місцевих податків і зборів у 2016 році. Після прийняття регуляторного акту надходження у порівнянні з 2015 роком зросли

на 12608,0 тис.грн., або 60%, а перевиконання  плану за 2016 рік склало 11219,4 тис.грн., або 108,8% .У 2017 році передбачається подальше зростання надходжень на 2476,4 тис.грн.., або 7,3 %.

Зросла також і питома вага місцевих податків і зборів у загальному обсязі доходів –з 20,5% у 2014 році до 24,4 % у 2016 році.

Таким чином, цілі поставлені прийняттям регуляторного акту досягнуто - забезпечено поповнення дохідної частини бюджету для реалізації програм соціально-економічного розвитку міста Шостка.

В.о.начальника фінансового управління                                       Н.М.Шкребень

27.06.17