Звіти

Звіт про базове відстеження результативності проекту рішення Шосткинської міської ради «Про встановлення місцевих податків і зборів на 2018 рік»

Звіт

про базове відстеження результативності

проекту рішення Шосткинської міської ради

«Про встановлення місцевих податків і зборів на 2018 рік»

1. Вид та назва регуляторного акта

Проект рішення Шосткинської міської ради  «Про встановлення місцевих податків і зборів на 2018 рік» .

2. Назва виконавця заходів з відстеження результативності

Фінансове управління Шосткинської міської ради Сумської області.

3. Цілі прийняття акта

- виконання міських програм розвитку м.Шостка за рахунок  коштів, які отримає бюджет міста від сплати місцевих податків і зборів;

- реалізація в місті Шостка державної політики у податковій сфері шляхом встановлення в м. Шостка місцевих податків і зборів відповідно до визначеного Податковим Кодексом переліку і в межах визначених ним граничних розмірів ставок.

- збільшення надходжень до місцевого бюджету.

4. Строк виконання заходів з відстеження результативності

З 11.05.2017 по 15.05.2017 року.

5. Тип відстеження

Базове відстеження.

6. Метод одержання результатів відстеження результативності

Для проведення  базового  відстеження використовувався статистичний метод одержання результатів відстеження.

7. Дані та припущення, на основі яких відстежувалася результативність, а також способи одержання даних:

Враховуючи цілі регулювання, для відстеження результативності регуляторного акту були визначені такі статистичні показники результативності:

-         обсяги  надходжень до бюджету міста відповідних місцевих  податків і зборів, гривні ;

-         питома вага надходжень від місцевих податків і зборів в загальному обсязі доходів місцевого бюджету, відсотки.

Відстеження результативності цього регуляторного акта здійснювалося шляхом аналізу статистичної інформації фінансового управління Шосткинської міської ради Сумської області та інформації, отриманої від Шосткинської ОДПІ ГУ ДФС у Сумській області.

8. Кількісні та якісні значення показників результативності

На основі отриманих даних проведено аналіз  за показниками результативності регуляторного акта:

Кількісне значення статистичних показників результативності:

Показники результативності

2016 (факт)

2017 (план)

2018 (очікувані надходження, у зв’язку з прийняттям рішення)

Розмір надходження місцевих податків і зборів, в тому числі:

33627,7 тис.грн.

36104,1 тис.грн.

38523,2 тис.грн.

податок на нерухоме майно, відмінне від земельного податку

1001,1 тис.грн.

1230,2 тис.грн.

1312,7 тис.грн.

плата за землю

17787,1 тис.грн.

18957,0 тис.грн.

20227,1 тис.грн.

транспортний податок

47,9 тис.грн.

35,4 тис.грн.

37,8 тис.грн.

єдиний податок

14769,2 тис.грн.

15859,1 тис.грн.

16921,7 тис.грн.

збори

22,4 тис.грн.

23,9 тис.грн.

Загальний обсяг власних і закріплених доходів  загального місцевого бюджету

138043,4

155170,8

163567,4

Питома вага надходжень від місцевих податків і зборів в загальному обсязі власних і закріплених доходів місцевого бюджету, відсотки

Кількість суб’єктів господарювання, на яких розповсюджується дія акта

2572

9. Оцінка результатів реалізації регуляторного акту та ступеня досягнення визначених цілей

Прийняття цього регуляторного акту забезпечить встановлення в м. Шостка місцевих податків і зборів відповідно до визначеного Податковим Кодексом переліку і в межах визначених ним граничних розмірів ставок, що дозволить виконати міські програми розвитку м.Шостка (за рахунок  коштів, які отримає бюджет міста від сплати місцевих податків і зборів) та реалізувати в місті державну політику у податковій сфері.

Надходження до місцевого бюджету м. Шостка місцевих податків і зборів за 2016 рік склали 33627,7 тис.грн., у 2017 році планується отримати надходжень у обсязі 36104,1 тис.грн., а у 2018 році -38523,2 тис.грн.

Внаслідок реалізації регуляторного акту передбачається зростання у 2018 році надходжень по місцевих податках і зборах у порівнянні з 2016 роком на суму  2476,4 тис.грн. (або на 7,4%); з 2017 роком - на суму 2419,1тис.грн. (або на 6,7%). Зменшення кількості платників місцевих податків і зборів у 2018 році не передбачається.

Планується, що питома вага місцевих податків і зборів у загальному обсязі власних та закріплених доходів у 2018 році зросте у порівнянні з 2017 роком на 0,01%.

Показником результативності регуляторного акту - проекту рішення Шосткинської міської ради  «Про встановлення місцевих податків і зборів на 2018 рік» стануть надходження місцевих податків і зборів до місцевого бюджету міста Шостка  у 2018 році.

Прийняття даного регуляторного акту забезпечить поповнення дохідної частини бюджету на 38523,2 тис.грн. для забезпечення реалізації :«Програми реформування і розвитку житлово-комунального господарства м.Шостка на 2017-2020» роки, міської програми «Освіта м.Шостка на 2016-2018 роки», «Міської програми соціального захисту окремих категорій громадян та фінансової підтримки громадських організацій ветеранів та інвалідів, інших установ та закладів», «Програми соціально-економічного та культурного розвитку міста Шостка на 2018 рік».

Начальник фінансового управління                                                  О.І.Голушко

Шосткинської міської ради

15.05.17